Ahşap Çardaklar

Ahşap Çardaklar
Bu içerik 663 kez okundu.

 

Bahçeniz içerisinde gölgelik bir alan olmasını istiyorsunuz ve bahçenizin dokusu ile ters olmayacak bir yapıda olmasını düşünüyorsanız ahşap çardak tam sizin istediğiniz bir gölgelik dekorasyonudur. Havaların ısınması ile beraber kendimizi açık alanlara atıyoruz. Bahçesi bulunanlar bahçeleri için dekorasyon gerçekleştirirken Balkon ve terası olan insanlar ise bu alanlar için dekorasyon yapmaktadır. Siz ilk grupta bulunuyorsanız ve bahçeniz var ise sizde mutlaka bahçenizin bir tarafını gölge alan yapmak için düşünmüşsünüzdür. Çardak genel yapı itibari ile Anadolu’da kullanılan farklı ihtiyaçlara uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Hayma, Asma, gibi farklı türleri ya da benzerleri kullanılmaktadır.

Ahşap Kamelya Modelleri

Sizde bahçenize ahşap kamelya yapacak ya da yaptıracak iseniz bu kamelya modelleri fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Kendiniz yapmak istiyorsanız sizin için bir kaç basit fakat etkili tüyo vermemiz gerekir. Bahçelerin görünümü itibari ile çiçekler ve ağaçların yer alması kadar doğal bir şey olmamaktadır. Bitkileri hem canlı birer yapı hem de bahçenizin dekorasyon konusu olarak kullanacaksanız sarmaşık türde bulunan bitkiler tamda bu iş için biçilmiş kaftan olarak yer alabilir. Belki biraz zaman alsa da fakat uzun vadede güzel bir sarmaşık ile beraber kamelyanın üst kısmında doğal bir gölgelik yapı yaratabilirsiniz. Sarmaşık yerine dilerseniz tarlalar için olan sarmaşık gibi yayınlar üzüm türü seçebilir ve gölgesinde ve meyvesinde yararlanabilirsiniz. Bu bitkileri şık bir dekorasyon unsuru olarak kullanabilirsiniz.

Şık Bir Görüntü Yakalayın

Kamelya ya çardak dekorasyonu konusunda iç kısmı ve kenarlarında bolca çiçeğe yer vermeniz şık bir görüntünün yanında size doğal bir uğraşta sağlayabilmektedir. Bunun yanında kamelya dekorasyonu ile bahçenizde güzel kahvaltılar, özel akşam yemekleri ve hafta sonlarını arkadaşlarınız ile mangal partileri verebilirsiniz. Kamelya ya da çardak sayesinde güneş ve rüzgar sorunların da önüne geçebilirsiniz. Kamelyayı sizde ihtiyacınıza uygun şekilde istediğiniz ölçü ve model tasarımına göre kendinizde yapabilirsiniz. Bunun için taşıyıcı kolonlar üzerine ihtiyaç ve zevkinize göre sarmaşık, bez ya da sazlıklarda olan kamış kullanabilirsiniz. Taşıyıcı kolonlar için daha çok ahşap, metal ve taş tercih edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı