Askeri Personel İndirimli Uçuyor

Askeri Personel İndirimli Uçuyor
Bu içerik 819 kez okundu.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bağlı olarak bayrak taşıyıcı hava yolu unvanıyla hizmet veren Turkish Airlines (Türk Hava Yolları) (THY) uçuşlarında, sıradan yolculara göre, askeri personel çeşitli şartlarla indirimli uçuş hakkından faydalanabiliyor. Ayrıca Ercan uçuşlarında Atlas Global’in de indirimi bulunmakta.

 

Sadece Türk Hava Yolları’nın kendisine ait uçuşlarda (TK) yurt içi hatlarda bilet sınıfına bağlı olarak %10 - %15 - %25 oranlarında indirimli uçak bileti satın alması yapabilme hakkında sahip olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı olan er ve erbaşlar, bu haklarını indirimli veya promosyon biletler üzerinden kullanamıyor. Erken rezervasyon imkanlarında ek fayda sağlanmıyor. Sadece açıklanan direkt bilet satış fiyatları ve sınıfları üzerinden indirimli bilet hakkı satın alma imkanı bulunmakla birlikte, Anadolu Jet veya farklı bir hava yoluyla ortaklaşa gerçekleştirilen uçuşlarda, bu aktarma hattı için indirim imkanı bulunmuyor.

 

Yurt dışı hatlarda indirimli uçuş imkanı bulunmazken, sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Türk Barış Kuvvetlerine mensup asker ve onların bakmakla yükümlü olduğu eşleri ile 2-12 yaş arası çocuklarına da Ercan Havalimanına doğru ya da Ercan Havalimanı’ndan Türkiye’deki illere doğru gerçekleştirilecek seferlerde aynı indirimli uçak bileti imkanı sunuluyor.

 

Aynı zamanda Atlas Global Hava Yolları da, askeri personele, Ercan Havalimanı kalkışlı ve varışlı seferlerde, uçuş vergisini indirimli olarak yansıtmakta. Askeri personel bu faydadan iç hat uçuşlarında yararlanamıyor.

 

Firmaların sunduğu bu tip indirimli hizmetler için uçak bileti satın almadan önce ve uçuş sırasında askeri kimlik ibrazı zorunlu tutuluyor. Daha detaylı bilgi için Mehmetçik’in hava yollarının resmi merkezleriyle görüşmesi gerekiyor. Türk Hava Yolları’nın müşteri hizmetleri, resmi bilet satış ofisleri ve yetkili bilet satış noktaları ile Atlas Global Hava Yolları’nın call center hizmetleri, bu konudaki tüm sorulara cevap veriyor.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı