Bilgisayar ve çalışma Koltuğu Nasıl Olmalıdır?

Bilgisayar ve çalışma Koltuğu Nasıl Olmalıdır?
Bu içerik 55 kez okundu.

 

            Ofislerin vazgeçilmezi olan mobilyalardan birisi de bilgisayar masaları ve Çalışma koltukları koltuklarıdır. Özellikle oturularak gün içinde masa başından yapılan işlerde çalışan kişinin konforunu sağlamak için mutlaka masaya uygun ve gün içinde uzun süre oturmaya uygun bir bilgisayar koltuğu seçilmesi gerekir. Bu Çalışma koltukları özellikle harekete ve masa üzerinde sağa sola çekmeye uygun özellikte olmalıdır. Böylece masadan hareket etmeye gerek kalmadan birçok iş kısa sürede halledilebilir. Bilgisayar koltuğunun yapıldığı kumaş malzeme ve iskeletinin yapıldığı diğer dayanıklı malzeme de em konfor hem de kullanım açısından oldukça önemlidir.

 Koltuklar Terletmeyen Yapıda Olmalıdır

            Çalışma koltukları koltukları birlikte kullanılacağı masanın ya da bulunduğu ortamın dekorasyonuna göre tercih edilebilir. Fakat bu ürünlerin aynı zamanda kendi özelliklerine de dikkat etmek gerekir. Koltuklar deri kaplama, keten kaplama ya da başka bir tür kumaş ile kaplama yapılmış olabilir. Bu kaplamanın kumaş türü ne olursa olsun esnek, dayanıklı, hava alabilen ve geçirgen bir üst yüzey sağlamak durumundadır. Bu sayede oturan kişiler terleme gibi rahatsızlıklar yaşamadan koltukları kullanabilirler. Aynı zamanda bilgisayar koltuğu mümkün oldukça oturan kişinin bedenine uygun olmalı ortalamaya göre çok büyük olan ya da çok küçük olan koltuklar tercih edilmemelidir. Koltukların yan kısımlarında bulunan sağlı sollu destek kolları istenildiği zaman çıkarılabilmelidir. Bu durumda koltuklar gerekirse destekli gerekirse de desteksiz yalın bir biçimde kullanılabilir.

 Çalışma koltukları Zemine Tam Oturmalı

            Bilgisayar koltuğu mutlaka kullanılan zemine ayakları ile beraber tam oturmalıdır. Ayakların tekerlekli şekilde olması da koltuğun hareketini sağlamak açısından önemlidir. Koltukların ayaklarının yapıldığı malzemeler ise ağırlığı taşıyabilmeli ve dayanıklı olmalıdır. Bu tür koltuklar sadece bilgisayar masalarında değil aynı zamanda toplantı ve çalışma masalarında da kullanılabilirler. Dolayısı ile masaya birden farklı kişiler oturabilir. Bu gibi durumlar için de bilgisayar koltuğunun boyu sabit olmamalı istenildiği zaman aşağı ya da yukarı hareket edilerek boy ayarlanabilmelidir. Koltukların boyu oturan kişiye göre ya da koltuğun kullanıldığı masaya göre ayarlanmalıdır. Bu sayede de koltuklar fonksiyonel biçimde tüm çalışma alanlarında ve masalarda kullanılabilirler ve kişilere konfor sağlayabilirler.

Çalışma koltukları hakkında detaylı bilgi ve yüzlerce renk seçeneği için : http://www.sandalyedeposu.com/calisma-koltuklari/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manuş Baba'nın efsane şarkısı 'Eteği Belinde' çalıntı çıktı!
Manuş Baba'nın efsane şarkısı 'Eteği Belinde' çalıntı çıktı!
Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Popovic ile yollarını ayırdı
Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Popovic ile yollarını ayırdı