Çanta Nereden Alınır?

Çanta Nereden Alınır?
Bu içerik 685 kez okundu.

 

            Çantalar, hayatımızda sıklıkla kullandığımız, önemli eşyalarımızı güvenle taşımamıza yarayan, elimiz ayağımız olan araçlarımızdandır. Bu önemin farkında olan Çanta üreticisi şirketler artık daha şık ve güvenli çantalar üretiyorlar ve bu çantalar diğerlerine göre daha çok tercih ediliyor. Peki, çantamızı nereden almalıyız? Nelere dikkat etmeliyiz? Bu yazımızda ayrıntılarıyla değineceğiz.

 

 İstanbul’da Çanta Nereden Alınır?

 

            İstanbul çanta üreticileri İstanbul’da belli bölgelerde yoğunlaşmış durumda. Özellikle İstanbul’a gelen yabancı turistlerin de uğrak noktası olması nedeniyle Beyazıt – Aksaray hattındaki çantacıların, işlerinin oldukça ehilleri olduğunu söyleyebiliriz. Uygun fiyatlarla kilitli ve şık çantaları burada bulmanız mümkün.

 

            Bu bölgenin haricinde, tarihi yarımadada devam ettiğinizde Eminönü civarında çantacılar çarşısını göreceksiniz. Mağazalarda uçuk ücretler ödediğiniz çantalara buralarda yarısından daha az ödemeniz mümkün. Elinizin boş dönmemesi açısından, bu çantacıların perakende satışlarının olup olmadığını araştırmanız gerekmektedir.

 

            Merter – Bakırköy civarı da hem giyim – kuşam hem çanta açısından oldukça zengin bir bölge konumunda. Merter’de de, tarihi yarımadada olduğu gibi üreticilerde fiyatlar çok uygun olurken, Bakırköy tarafında daha lüks ve daha pahalı çantaları görmeniz mümkün olacaktır.

 

            Nişantaşı – Osmanbey hattında belki de İstanbul’un en pahalı çantacıları mevcut. Burada bir çantaya binlerle ifade edilen rakamlar ödeyebilirsiniz. Unutmayın bu hat Türkiye’nin jet sosyetesinin en çok gezip dolaştığı yerlerdir.

 

 Üretimler

 

            Gece kullanımlık çantalara baktığımızda koyu renk (siyah, lacivert, koyu bordo vb.) tonlarını parlak rugan olarak görmekteyiz. Bu tarzlar her zaman pahalıdır, dikkate alınız. Kaliteli spor çantaları da pahalı kategoridedir çünkü dikişleri, çok sayıda eşya taşıyabilmek adına daha kalın ve sık yapılmaktadır. Kumaş olarak da daha esnektir.

 

            Daha genç klasmana hitap eden öğrenci çantaları; çok desenli, rengârenk çantalar olarak karşımıza çıkıyor ve bunlar nispeten daha uygun fiyatlarla bulunabiliyor. Özellikle bayan kullanıcılar için çok tercih edilen bir tür.

 

            İş çantaları, pahalı bir çanta türüdür. Güvenlik kilitleri, şifreleri, hatta bazılarında teknolojik sınırları zorlayan parmak okuma cihazları mevcut çantalar görülebilir. Sonuç olarak iş çantaları en önemli bilgilerin saklandığı ve korunduğu çanta türüdür ve gerçekten oldukça pahalıdır. Ama sonuçta daha çok para, daha çok güvenlik demektir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı