İhracat Destekleri ile Yurtdışına Açılmak Çok Daha Kolay!

İhracat Destekleri ile Yurtdışına Açılmak Çok Daha Kolay!
Bu içerik 689 kez okundu.

 

Ekonomi Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ihracata yönelik devlet yardımları, yurtdışına açılma sürecinde firmalara her safhada destek sağlamayı amaçlamaktadır.

Arguma Danışmanlık Genel Müdürü Ayhan Otçu; ‘Ekonomi Bakanlığı ihracat destekleri ile firmaların yurtdışına açılma süreçlerinin çok daha kolaylaştığını, firmaların bu fırsattan yararlanmaları gerektiğini belirtti. Otçu; ‘Yatırım-üretim-istihdam-ihracat değer zincirinin tüm halkalarına yönelik politikalarla, Ar-Ge, inovasyon, tasarım, markalaşma ve hedef pazara giriş konularında destekler verilmektedir. Destek sisteminin ihracata hazırlık, pazarlama ve markalaşma olmak üzere üç olgunluk seviyesi bulunmaktadır.’ dedi.

İhracat Destekleri Birçok Farklı Alanda Firmalara Mali Destek Sağlıyor

Otçu, Firmaların Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, Yurt Dışı Birim, Marka ve Tanıtım Faaliyetlerinin Desteklenmesi, TURQUALITY Desteği, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Özel Statülü Şirket Destekleri, Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi gibi birçok farklı alanda destek alabileceğini belirtti.

Teşviklerden Yararlanmak İçin Danışmanlık Almak Süreci Hızlandıracaktır

Otçu; ‘Teşviklerden yararlanma sürecini hızlandırmak, doğru şekilde başvuru yapmak için profesyonel destek almak firmanın daha az maliyet ve zaman harcamasını sağlayacaktır. Firma kendi işine odaklanarak, teşvik işlerinin takibini bu konunun uzmanlarına bırakarak çok daha kesin ve hızlı sonuç elde edeceklerdir.’ dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı