Küçükoğlu Makine ve Faaliyetleri

Küçükoğlu Makine ve Faaliyetleri

Küçükoğlu Makine ve Faaliyetleri
Bu içerik 559 kez okundu.

Türkiye’de inşaat sektörü alanında lider firmalardan biri Küçükoğlu makinedir. Başarısı yalnızca Türkiye ile sınırlı olmayıp özellikle de İspanya ile ilişkiler içerisindedir. İspanya’daki bazı inşaat malzemelerinin Türkiye distribütörü olma özelliğini de taşımaktadır. Firmanın satışta olan ürünlerinden biri olan perdah makinası ile beton yüzeyler düzeltilir ve düzeltme sonrası parlatılır. Her türlü iş sahasında gereken bir üründür. Diğer bir beton yüzey düzeltme ürünü ise vibrasyonlu mastar adı verilen kesici bir üründür. Çok kesici bir ürün olduğu için çok dikkatli kullanılmazsa iş kazalarına sebep olabilir. Bu ürün sayesinde bozuk, yamuk, dalgalı olan yüzeyler titreşim hareketleriyle düzeltilir. Bu iki ürün genellikle bir arada kullanılır ve gereken bölgeler düzeltilir.

İnşaat sektöründe çok fazla ihtiyaç duyulan bir ürün olan kompaktör makinası zeminleri onarmaya, düzeltmeye yarar. Kaldırım yapımında da bu ürüne ihtiyaç duyulmaktadır. İnşaat malzemeleri arasında biraz yüksek bir fiyata sahip olan asfalt kesme makinesi genellikle kiralanmaktadır. Elektrikli, benzinli, dizel şeklinde üç farklı modeli bulunmaktadır.

Genellikle geniş inşaat alanlarını düzeltirken tercih edilen perdah makinesi kolay bir kullanıma sahiptir. Uzun bir kolu ve direksiyonu bulunmaktadır. Kullanımı bu makineye kıyaslandığında daha zor olan asfalt kesme makinası tehlikeli bir üründür. Çok kesici bir uca sahip olduğu için kontrol etmesi biraz zordur. Kontrol kaybedilirse büyük hasarlara yol açabilir.

Piyasada iki çeşidi bulunan kompaktör makinesi benzinli model veya dizel model olarak tercih edilebilen bir makinedir. İki çeşidinin de performans açısından bir farkı bulunmamaktadır. Genellikle yere betonlarının düzeltilmesinde kullanılan vibrasyonlu mastar sertleşmiş yüzeyleri de kolaylıkla düzeltebilmektedir. Düzeltilecek olan beton yüzeyler üzerinde hiç su bulunmaması gerekmektedir ve yüzeyin sağlam olması şarttır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayıhan Mahalle Meclisi kuruldu
Kayıhan Mahalle Meclisi kuruldu
Pamukkale Belediyesinden Gençlere Yönelik Bir Proje Daha
Pamukkale Belediyesinden Gençlere Yönelik Bir Proje Daha