Kültür Taşı

Kültür Taşı
Bu içerik 866 kez okundu.

Dış cephe kaplama ve iç mekân dekorasyonlarında kültür taşı kullanmak son yılların yükselen değeri oldu. Özellikle tatil yörelerindeki muhteşem taş evlerin yarattığı güzellik mimar ve tasarımcıların da ilham kaynağı oldu. Ancak günümüz yapılarında kullanılan diğer malzemeler ve mimari projeler yapılarda doğal taşın kullanılmasına uygun değildir. Ama kültür taşlarıyla kaplanan duvarlar mekânlara aynı estetiği kazandırıyor. Kültür taşı doğada bulunan yüzlerce taş arasından seçilen bazı taşların bire bir kopyalanmasıyla elde ediliyor. Pomza, çimento ve kum karışımıyla elde edilen kültür taşları doku özellikleri ve renkleriyle doğal taşlarla tıpa tıp aynı görünümde oluyor.

Ülkemizin en gözde yerleşim yerlerinden biri olan Alaçatı doğal taş evleriyle hayranlık uyandırıyor. Kullanılan taşlar ise artık Alaçatı’nın simgesi haline gelen Alaçatı taşıdır. Alaçatı taşı beyaz tüf taşı olarak da biliniyor. Isı ve ses yalıtım özelliği de taşıyan Alaçatı doğal taş çeşitlerinin ilçedeki bazı binalarda kullanılması zorunludur. Doğal Alaçatı taşlarının kalıpları çıkarılarak yapay taş elde ediliyor. Yapay taşlar da doku özellikleri ve renkleriyle doğal taşlarla bire bir benzerlik gösteriyor.

Kültür taşları dekoratif doğal taş çeşitlerine göre daha hafif ve ince olduğu için kaplama işlemi çok rahat yapılıyor. Arkhe stone olarak Alaçatı kültür taşlarının satışını yapmaktayız ve uygulama hizmeti de vermekteyiz. Ülkemizin en bilinen kültür taşı markası Stonewraptır. Hafif, darbelere, ışığa ve ısıya karşı dayanıklı, uygulaması kolay Alaçatı kültür taşı çeşitlerimizi ve uygulama örneklerimizi web sitemizde görebilirsiniz. Evlerin, villaların, restoran ve cafe gibi mekânların dış cephe kaplamalarında kültür taşı kullanıldığı gibi iç mekân dekorasyonlarında da kullanılmakta ve kullanılan alanlarda mükemmel bir görsellik yaratmaktadır.

Kültür taşı kaplamasında ihtiyacınız olan miktarı belirlemek için uygulama alanının uzunluğunu ve yüksekliğini ölçmeniz gerekiyor. Ancak pencere ve kapı gibi bölümler bu toplam ölçüden çıkarılır. Ölçülere göre ne kadar kültür taşına ihtiyacınız olacağını firmamız tespit ediyor. Yurdun her yerinden kültür taşı siparişi verebilirsiniz. Ürünler paketler içinde ve kullanıma hazır halde kargoyla adresinize gönderiliyor. Uygulamasını siz yaptırabilirsiniz ama talep olursa firmamız uygulama hizmeti de vermektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pamukkale Belediyesinden Gençlere Yönelik Bir Proje Daha
Pamukkale Belediyesinden Gençlere Yönelik Bir Proje Daha
Denizli Büyükşehir ile 7’den 70’e herkese spor
Denizli Büyükşehir ile 7’den 70’e herkese spor