Kültür Taşı Modelleri

Kültür Taşı Modelleri
Bu içerik 573 kez okundu.

İç ve dış cephe kaplamalarında kültür taşlarının ve kültür tuğlalarının kullanılması giderek yaygınlaşıyor. Kültür taşları yaşam alanlarımıza mükemmel bir estetik kazandırırken, kullanım açısından da büyük rahatlık sağlamaktadır. Yüzlerce kültür taşı modeli olması ise yapıları tek tip olmaktan çıkarmakta, her biri özgün görselliğe sahip yapılar ortaya çıkmaktadır. Kültür taşlarında çok fazla model olması doğada bulunan taşların çeşitliliğinden kaynaklanıyor. Doğada binlerce taş çeşidi bulunuyor. Bu taşlar binlerce yıl içinde iklim ve diğer doğal şartlara göre oluşuyor. Doğanın ürettiği bu taşların hepsinin farklı renk ve doku özellikleri bulunuyor. Böylece doğal taşların kopyalanmasıyla elde edilen kültür taşları da bu çeşitlilikte oluyor.

Kültür taşı üretmek için doku ve renkleri en uygun olan doğal taşlar seçilir ve bunların kalıpları çıkarılır. Kalıplara kum, pomza ve çimento karışımı eklenir. Karışıma ayrıca doğal renk pigmentleri eklenerek taşın rengi verilir. Bu yöntemle elde edilen kültür taşları doğal taşlara birebir benzer. Ancak yapı olarak daha ince ve hafiftir. Bu özellikler uygulama rahatlığı sağlarken, alan kaybına da neden olmaz.

Evlerde, ofislerde, iş yerlerinde, cafe, restoran gibi mekânlarda iç ve dış duvar kaplamalarında farklı taş modellerinin uygulandığını görüyoruz. Model seçiminde belli bir kıstas bulunmuyor. Mekân sahibinin zevkine ve ihtiyacına göre istenen her model tercih edilebilir. Kültür taşı modelleri arasında kayrak taşı, vadi, taşı, dere taşı, nehir taşı, parke taşı, doruk taşı, kale taşı, tarla taşı gibi modeller bulunmakta ve her bir model uygulanan alana mükemmel bir görsellik kazandırmaktadır. Evlerde özellikle salon duvarlarında, tv ünitesi arka duvarında, şömine ve barbekü etrafında kültür taşı uygulaması genel dekorasyona zenginlik katmaktadır.

Cafe ve restoran türü mekanlarda kültür taşı uygulaması mekana otantik ve doğal bir görünüm kazandırır ve mekan müşteriler için cazip hale gelir. Dış cephe kaplamaları şehir estetiğini daha da güzelleştirir. Kültür taşlarının uygulaması kolay, kullanımı rahattır. Mekanlar kültür taşı kaplamalarıyla sağlıklı, huzurlu ve iç açıcı yaşam alanları haline gelir. En zengin kültür taşı modellerini Uğur Ticaret firmamızda bulabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine ürün satışı ve uygulama hizmeti veriyoruz. 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı