Microblading Kursu

Microblading Kursu
Bu içerik 93 kez okundu.

 

Microblading Nedir?

            Kaş ve saç her insanın karakterini yansıtan ve sürekli bakım yaptırılan vücut bölgeleridir. Özellikle bayanların gözlerini daha öne çıkarmak, makyajın ve gözlerin belirginliğini ortaya çıkarmak için kaş yapısı, çizgisi çok önemlidir. Vücut üzerinde estetik, sanatsal görünüm kollarda dövme yapılabildiği gibi, teknolojideki ilerleme ile kaşlara da yapılmasına olanak sağlamıştır. Kaşlara yapılan bu yöntem microblading olarak adlandırılmaktadır. Bu teknik ile hem kaşa hem de saça uygulanabilen, yeniden ekim işleminin olmaması ya da daha estetik, yüze uygun düzgün hatlarda doğal kaş görünümü elde edebilmek için özel cihazların kullanımı ve özel sertifikalı uzmanlarca yapılabilen kalıcı kıl görünümü verilmektedir.

            Öncelikle göz, dudak ve kaş üçlüsü özel teknikle belirlenmekte ve daha sonra microblading işlemi ile deri altına uygulanacak kimyasal olmayan boyar madde ile kalıcı kaş görünümü verilmektedir. Bu teknikte kola uygulanan dövmedeki gibi kullanılacak aletle kaş bölgesine deri altına boya enjekte edilmekte ve bu diğer kaş kılları ile aynı görünümde olmakta, herhangi bir uygunsuzluk yaratmamaktadır. 1 yıl gibi bir süre kalıcılığını korumaktadır. Bu işlem mutlaka bu konuda eğitim almış uzman kişilere ve steril ortamda yaptırılmalıdır. By Tuğba Academy olarak microblading kursu sertifikalı eğitim, uzman eğiticiler tarafından firmamız bünyesinde gerçekleşmektedir.

 3D Microblading Kursu

            By Tuğba Akademy’nin seçkin eğitici uzmanları ile teorik ve pratik eğitimden oluşan 3D microblading kursu, başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifika ile de bu alandaki yetenekleri belgelendirilmektedir. Kayıt için bu alanda yetenekli ve asgari ilkokul mezunu olmak yeterli görülmektedir. İkamet belgesi, 2 resim ve kimlik belgenizle hızlı ve kolay başvuru yaparak kursumuza katılabilir, mesleki kariyerin ilk basamağına güvenli adım atabilirsiniz. Kursumuzda teorik eğitimi alan kursiyerlerimiz iki canlı denek üzerinde bu bilgilerini uygulama avantajı elde etmektedir. Kalıcı makyajda önemli bir bölüm olan microblading kursu eğitimi içerisinde kıl atışı, gölgelendirme yöntemi, kaş rengi açma ve kaş rengi değiştirme, deri anatomisi, microblading malzeme ve ekipmanları, müşteri ile iletişim teknikleri, diksiyon, ilk yardım ve salon yönetimi gibi konular uzman eğiticilerimiz eşliğinde kursiyerlere aktarılmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manuş Baba'nın efsane şarkısı 'Eteği Belinde' çalıntı çıktı!
Manuş Baba'nın efsane şarkısı 'Eteği Belinde' çalıntı çıktı!
Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Popovic ile yollarını ayırdı
Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Popovic ile yollarını ayırdı