PuanGo ile YGS LYS sıralama ve puan hesaplama artık çok kolay

PuanGo ile YGS LYS sıralama ve puan hesaplama artık çok kolay
Bu içerik 2063 kez okundu.

Başarı sıralaması – Puan hesaplama – PuanGo

 

2010 yılından beri ülkemizin öğrencilerinin karşı karşıya kaldıkları Ygs (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) birçok insanın eğitim hayatına devam etmesini sağlarken birçoğunun ise hayal kırıklığına uğramasına neden olmuştur. Özellikle İnternetin gelişmesi ve her eve hatta her bireyin cebine kadar girmesiyle birlikte teknolojik olarak da birçok adayın hazırlık aşamasında faydalanmasına yardımcı olmuştur.

İnternet üzerinden adayların sınav öncesinde ders çalışması, soru çözmesi ve konu özetlerinden faydalanması artık bilindir bir durum. PuanGo.Net İnternet sitesi sıradan çalışmaların dışında bir sistem geliştirerek sınava giren adayların sınav sonrasında bekleme sürelerini minimuma indirmeyi başarmıştır. Sınav sonrasında adayların en büyük stresleri YGS LYS sıralama hesaplama konusunda açıklanacak olan duyurudur. Her sene girilen sınav sonrasında Yükseköğretim Kurumu tarafından yapılan duyuruyla adaylara açıklanan bu sıralama, haftalarca hatta bazen aylarca sürmektedir. Öğrenciler belki sınav öncesinde ve sınav sırasında yaşamadıkları stresi bu bekleme esnasında yaşamaktadırlar. PuanGo tarafından aktif hale getirilen ve sınava giren adayların ücretsiz bir şekilde kullanabilecekleri bir sistem sayesinde sınavın hemen sonrasında bile YGS LYS puan hesaplaması yaparak başarı sıralamaları ile ilgili olarak bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır. Sınava giriş yapılmasının sonrasında PuanGo.Net adresine giriş yaparak sınav sırasında yaptığınız doğru ve yanlış cevapları sistemde belirtilen yerlere girmeniz gerekmektedir. Sistem tarafından gerçekleştirilecek olan çalışmayla birlikte sınavda aldığını puanınıza ve başarı sıralamanıza erişim sağlaya bilirsiniz. Sitem tarafından değerlendirmeler tamamen kusursuz olarak yapılmaktadır. Sınav sırasında yapmış olduğunuz 4 farklı ders üzerinden puanınız hesaplanırken ayrıca YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6 olmak üzere 6 farklı puan türünü de hesaplayarak bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır.

Ygs (Yükseköğretime Geçiş Sınavı)’nda başarılı olarak kabul görmeniz için bu 6 farklı puan türünden en az birisinden 180 puan ve üzerini almanız gerekmektedir. 6 puan türünden herhangi birisinden 180 ve üzeri bir puan almanız durumunda  bir üst sınav olan LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı)’na giriş yapmaya hak kazanmış olacaksınız. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı