Tuz Terapi Merkezi Açmak

Tuz Terapi Merkezi Açmak
Bu içerik 657 kez okundu.

               Günümüzde onlarca hatta yüzlerce farklı türü açılan terapi merkezlerinden belki de en yenisi ve insanlarda ev fazla merak uyandıranları tuz terapi merkezleridir. Ülkemizde tuz terapi merkezleri girişimciler ve insanlar tarafından yeni yeni keşfedilmesine rağmen tuz terapi merkezlerinin tarihi Avrupa’ da 19. Yüzyıla kadar dayanmakta ve bugün Avrupa’da 300’ e yakın tuz terapi merkezi veya tuz odaları bulunmaktadır.

 

            Peki tuz odaları ne gibi rahatsızlıklara ve hastalıklara iyi gelmektedir ve insanların tuz terapi merkezlerine gitme nedenleri nelerdir ve girişimcilere tuz terapi merkezi açmak ne sağlar? Özetlemek gerekirse tuz odaları akciğerlerin ve solunum yollarının temizlenmesini, cildin tazelenip yenilenmesini sağlamakla birlikte eklem ağrılarına, uykusuzluğa iyi geldiği ayrıca da anti- oksidan ve anti-aging gibi özelliklerinin olduğu bilinmektedir. Ancak tuz odalarının bu fiziksel rahatsızlık ve hastalıklara iyi gelmesinin yanında insanları ruhsal ve psikolojik olarak da rahatlattığı anlaşılmış olup; bu yüzden sadece fiziksel rahatsızlığı olanlar tarafından değil modern hayatın stresinden, koşuşturmasından bunalanlar için de tuz terapi merkezleri cazibe merkezi haline gelmiştir.

Ayrıca diğer yazımız : En çok para kazandıran meslekler ve maaşları (EA-SÖZ-SAY)

Tuz terapi odalarında tüm duvarlar taban ve hatta tavan ve taban kuru kaya tuzu ile kaplıdır. Ve bu sayede odanın içinde oluşabilecek nem önlenmiş olur. Ayrıca bu tuz odalarında bulunan sirkülasyon makinesi odaya 1-5 mikron arasındaki ölçülerde tuz partikülleri püskürtür ve bu zerrecikler de odada bulunan insanların cildine ce ciğerlerine ulaşarak tedavi sağlanmış olur. Tuz terapi merkezlerinde seanslar 7 yaşına kadar olanlar için ortalama 20 dakika, bu yaşın üstündekiler için de ortalama 40 dakikadır.

 

            Peki, tuz terapi merkezleri ve tuz odaları nerelerde kurulabilir? Tuz terapi merkezlerinin açılabileceği yerler çok fazladır. Bu tuz terapi merkezleri wellness, sağlık ve güzellik merkezlerinde, fitness salonlarında, alış- veriş merkezlerinde ayrı bir şekilde veya bu merkezlerde yer alacak ayrı bir odada da kurulabilir.Ayrıca tuzcu için şahıs şirketi kurma detaylarını da anlatan bir yazı yazdık

 

               Doğal tedavi yöntemlerine her geçen gün rağbetin arttığı ve tuz odalarının sadece fiziksel değil ruhsal sorun ve sıkıntılara da iyi geldiği düşünülürse tuz terapi merkezi açmanın oldukça karlı bir girişim olacağı söylenebilir.

İnternetten para kazanmak nasıl olur diye merak edenler için hazırladığımız yazılara gözatın.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayıhan Mahalle Meclisi kuruldu
Kayıhan Mahalle Meclisi kuruldu
Pamukkale Belediyesinden Gençlere Yönelik Bir Proje Daha
Pamukkale Belediyesinden Gençlere Yönelik Bir Proje Daha