Yüksek Hız Çelikleri

Yüksek Hız Çelikleri
Bu içerik 562 kez okundu.

 

Yüksek hız çelikleri sanayide matkap uçları, frezeler, raypalar, torna takımları, metal testereleri, soğuk fışkırtma takımlarında delme, kesme, tornalama, frezeleme, zımbalama işlemlerinde kullanılan takım çelikleridir. Yüksek hız çelikleri yüksek aşınma direncine ve tokluğa sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle çalışma ısısında oluşacak sıcaklık artışlarına dayanımları da yüksektir. 600 dereceye kadar sertliklerini ve kesme kuvvetlerini korurlar. Yüksek hız çeliklerinin kalitesini belirleyen özellikler, kesme kuvveti, meneviş kalıcılığı, aşınma dayanımı, sertlik ve tokluktur. Yüksek hız çeliklerinde istenen özelliklerin kazandırılmasında alaşımlar önemli bir yer tutar. Karbon ve alaşım elementleri eklenerek sertlikleri arttırılır. Yüksek hız çeliklerinin işlenecek malzemeden daha sert olması gerekir.

Ancak yüksek hız çeliklerinde sertlik ve aşınma dayanımı arttığında tokluk azalır. Tokluğun önemli olduğu yerlerde karbon ve alaşım ayarlaması yapmak gerekir. Yüksek hız çeliklerinin aşınma dayanımının yüksek olması takımın daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Yüksek hız çeliklerinde kesme kabiliyeti en önemli özelliktir ve kullanım alanına göre kesme kabiliyeti ön plana çıkarılarak şekillendirilir. Yüksek meneviş ise talaşlı imalatta önemli olan bir özelliktir. Bunu sağlamak için de uygun alaşımların eklenmesi gerekir.

Dizdar Metal olarak yüksek hız çeliği ve diğer takım çeliklerinin perakende ve toptan satışlarını yapan sektörün en önemli firmalarından biriyiz. Her geçen gün artan ithalat ve ihracat faaliyetlerimizle gücümüzü daha da arttırmakta ve imalat sektörünün gelişmesine katkı sunmaktayız. Güçlü stok hacmimiz ve deneyimli çalışanlarımızla müşterilerimizin tüm taleplerine hızlı ve seri bir şekilde cevap veriyoruz. İmalatta kaliteli malzeme, uygun fiyat ve malzemenin zamanında teslimi önemli konulardır. Firmamız kaliteli çelik malzemeleri en uygun fiyatlarla müşterilerine sunma gayreti içindedir.

Teslimatı da kendi nakliye araçlarımızla yapıyor ve aksama yaşanmadan tam zamanında teslimatı gerçekleştiriyoruz. İthal ettiğimiz ürünler dünyanın en ünlü markalarının ürünleridir ve üretici firmaların bize sunduğu garanti şartlarını aynen biz de müşterilerimize sunmaktayız. Ürün çeşitlerimizi, ürünlerin özelliklerini ve kullanım alanları gibi bilgileri firmamızın web sitesinde görebilirsiniz. Hızlı, seri, ekonomik ve kaliteli hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyeti sağlayan firmamız sektördeki yenilikleri de takip ederek müşterilerine sunmakta, teknik konularda da danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manuş Baba'nın efsane şarkısı 'Eteği Belinde' çalıntı çıktı!
Manuş Baba'nın efsane şarkısı 'Eteği Belinde' çalıntı çıktı!
Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Popovic ile yollarını ayırdı
Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Popovic ile yollarını ayırdı