Burun estetiği ameliyatında doktor seçimi oldukça önemli

​Burun estetiği ameliyatları burnun yeniden düzeltilerek burundaki estetik ve sağlık sorunlarının ortadan kaldırıldığı bir ameliyattır. Burun estetiği ameliyatları ile burunda bir takım küçültme, büyültme ve şekillendirme işlemleri yapılır.

Burun estetiği ameliyatında doktor seçimi oldukça önemli
Bu içerik 516 kez okundu.

Burun estetiği ameliyatları burnun yeniden düzeltilerek burundaki estetik ve sağlık sorunlarının ortadan kaldırıldığı bir ameliyattır. Burun estetiği ameliyatları ile burunda bir takım küçültme, büyültme ve şekillendirme işlemleri yapılır. Burun estetiği operasyonları genel anestezi altında uygulanması gereken hastanın uyutularak yapıldığı ve yaklaşık olarak 2 saat kadar bir zaman alan operasyonlardır. Zor olmasına rahmen oldukça konforlu bir operasyondur. Hastalar aynı gün evlerine dönebildikleri gibi 2 – 3 günlerde işlerine gdebilmektedirler.

Burun Estetiği Ameliyatlarında Doktorlar İletişimin Önemi

Burun estetiği ameliyatları öncesinde doktor ile kurulan iletişimn burun estetiği ameliyat sonuçlarını doğrudan etkileyecektir. Ameliyat öncesinde doktorunuza bu ameliyattan beklentilerinizi ne kadar iyi anlatırsanız ve doktorunuzunda sizi anlayarak ameliyattan her iki tarafında beklentileri aynı olursa hem hasta hemde cerrah ameliyat sonucunda istediklerini alacaklardır. Eksik verilen bilgiler ve ameliyatın sonucu ile ilgili kararsızlıklar hem cerrahını hemde hastasını memnun etmeyecektir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Nasıl Oluyor

Burun estetiği ameliyatlarını genelde cerrahlar genel anestezi altında hasta uyutularak yapmak isterler. Bunun önemine gelince uyanık olan hasta burun estetiği ameliyatından oldukça etkilenebilir ve bu konuda psikolojik bozukluklar yaşayabilmektedir. Burun estetiği ameliyatları estetik kapsamına girdiğinden dolayı sağlık sigortaları yada SSK gibi sosyal kurumlar bu operasyonların ücretlerini karşılamamaktadır.

Bazen burun estetiği ameliyatlarında istisnai durumlarda yaşanabilmektedir. Geçirilen bir kaza yada solunum yollarındaki problemler sigorta tarafından karşılanabilmektedir. Burun estetiği ameliyatı öncesinde yapılan muayenelerde ve tetkiklerde doktorunuza kullanmış olduğunuz ilaçları mutlaka bildirmeli sigara veya alkol gibi alışkanlıklarınızı 2 – 3 hafta öncesinden kesmelisiniz. Ameliyat öncesi kanın sulanmasımasına neden olabilecek aspirin, ilaçlar veya bazı vitaminleri doktor kontrolü dahilinde almalısınız.

Estetik Cerrahi Burun Operasyonları

Burun estetiği ameliyatı için yapılan burun tasarımına ve burun planlamasına bağlı olarak ameliyata başlanır. Hastaya verilen genel anestezi ile birlikte öncelikli olarak burun delikleri içerisinde yapılan kesi işlemleri ile burun sırt bölgesinde, burun ucunda veya burun kıkırdak kemiklerinde problemler varsa düzeltilir. Daha sonra ameliyatın sonlanması ise buruna kanama önleyici tampon ve burun üzerine plastik alçı uygulaması yapılır. Göz ve çevresinde ilk günlerde morarmaların ve şişmelerin engellenmesi için bu bölgeler flater ile kapatılır. Burun estetiği ameliyatı sonras hasta muhtemelen ilk gün taburcu edilir. Bazı durumlarda veya komplikasyon risklerinde hasta bir gece hastanede tutulur.

Burun estetiği fiyatları ameliyatı sonrasındaki ilk gece bir miktar baş ağrısı ve halsizlik olabilir. Doktorunuz bunlara önlem olarak size bir takım ağrı kesici ilaçlar verecektir. Bu ilaçları kullanmanız rahat bir gece geçirmenizi sağlayacaktır. Burun estetiği ameliyatlarında şişlikler ve morlukların olmamasına karşın hastanın cilt yapısına bağlı olarak bazen şişmeler ve morarmalar gözlemlenebilmektedir. Doktorunuz size uyurken başınızı yukarda yatmanızı ve burnunuzu olabildiğince korumanızı isteyecektir. İlk günler tampon nedeni ile yaşanabilecek nefes alma problemleri 1. hafta sonunda yapılacak muayene ileson bulacaktır.

Op. Dr Teoman Doğan
http://www.teomandogan.com.tr
https://www.instagram.com/drteomandogan/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı