Göz Altı Dolgusu Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Göz Altı Dolgusu Nedir ve Nasıl Uygulanır?
Bu içerik 754 kez okundu.

 

            Göz altı dolgusu nedir ?

Hyaluronik asit içeren dermal dolgunun özel işlemlerden geçmek suretiyle göz altına uygulanması için uygun hale getirilen dolguya göz altı dolgusu denmektedir. Göz altı dolgusu hangi sorunlara iyi gelmektedir? Göz altındaki morluk, şişlik, grimsi görüntü, yorgunluk belirtisi ve çökmeler de iyileştirilme söz konusudur. Göz altı dolgusu nasıl yapılmaktadır? Tedavi ince uçlu iğneye sahip enjeksiyonlarla yapılmaktadır. Tedavi öncesi ilk etapta göz çevresi detaylı muayene edilerek, kişinin ten rengi ve problemin boyutu göz önünde bulundurulup tedavi süreci saptanmaktadır. Tedavi süresi ortalama 35 dakika sürmektedir. Genellikle tek seans yeterli olmaktadır. Uygulama öncesi düşük doz lokal anestezi işlemi yapılmaktadır. Lokal anestezi etkisini gösterdikten sonra izlenecek aşamalar aşağıdaki gibidir.

 

 -Göz çevresi kir ve makyaj kalıntılarından tonik yardımıyla arındırılır.

 -Göz çevresi doktorun belirlediği dozlarla belirlenen noktalara dolgu malzemesi enjekte edilir.

 -Belirlenen noktalar aşılandıktan sonra o bölge rahatlatıcı tonik ile silinir.

 -Kızarıklık önleyici krem sürülür. Ardından kızarıklığı yatıştırmak için göz çevresine pamuk konulur ve bunun üzerinden soğuk uygulaması yapılır.

 

            Göz altı dolgusu kimlere uygulanabilir?

Göz altı dolgusu hamile olmayan, emzirme döneminde olmayan ve gelişim çağını geçmiş bayan ve erkek herkese uygulanabilmektedir.

 Göz altı dolgu tedavisi ömür boyu kalıcılık sağlamamaktadır. Hastanın ten rengi, deri yapısı ve problemin derecesine göre kalıcılık süreleri değişkenlik gösterir. Ortalama kalıcılık süresi 9 aydır.

 

            Göz altı dolgu tedavilerinde nelere dikkat edilmelidir?

 Hyaluronik asit yapısı göz altı için uygun olmalıdır. İnce yapılı hyaluronik asit tercih edilmelidir. Kalın yapılı tercih edildiği zaman göz altında ödem oluşmuş gibi bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Göz çevresi dolgusu yapıldıktan sonra soğuk uygulaması yapılır. Sıcak su ve duştan kaçınmak gerekmektedir. Aşırı mimik ve yüz hareketleri ve gülmekten uzak durulmalıdır. Zorlayıcı sporlardan da ilk hafta kaçınmak doğru olacaktır. Göz çevresi dolgusu yapıldığı bölgede eşit bir dağılım sağladığı için etkisini göstermektedir. İçeriğinde yer alan aminoasit, protein, vitamin ve antioksidanlar sayesinde göz altı morluklarına da etki etmektedir. Göz altı dolgusu fiyat bilgisi nedir? Göz altı dolgusu fiyat kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Göz altı şişlik ve morluk derecesine göre fiyat farklılaşmaktadır. Uygulanan bölge küçük ise uygulanacak ilacın miktarı da düşük olacağından fiyat daha ekonomik olacaktır. Fiyatı belirleyen diğer önemli unsur ise kullanılacak malzemenin kalitesi olmaktadır. Doktor tercihi bu noktada çok önemlidir. Güvenilir ve işinin ehli olması yapılan tedavinin de başarılı olmasını sağlayacaktır.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı