Fatih Terim büyük tepki topluyor

2-2 sona eren Ukrayna maçından sonra oyuncularla bir araya geldiklerini ve ilk yarıyı anlamaya çalıştıklarını belirten Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, maç sonrası basın toplantısındaki ilk sözleriyle tepki çekti.

Fatih Terim büyük tepki topluyor
Bu içerik 513 kez okundu.

Milli Takımın deneyimli teknik adamı Fatih Terim, "Maç bittikten sonra bütün ekibimle benim odamda toplandık. Ben bahanelere sığınmam. Oyuncularımı baskıdan veya olayların onlara tesirinden kurtaramadık. Ben ona yoruyorum. İlk 45 dakika oyuna bakarsak benim hiç böyle bir takımım olmadı. Bir takım şeylerden demek ki koruyamadık. Onları kenara alamadık. Ne kadar uğraşsak etkileniyorlar demek ki..." sözleriyle maçın değerlendirmesini yapmıştı.

 


OĞUZ ÇETİN: "BAŞARI VARSA BEN, YOKSA DIŞARDAKİ OLAYLAR"

Eski Milli futbolcu ve futbol yorumcusu Oğuz Çetin, Fatih Terim'in bu sözlerini eleştirerek, "Başarı varsa ben yaptım, başarı yoksa dışardaki olaylar... " dedi.

MUHİTTİN BOŞAT: "HATALI 11 DİYEMİYOR, SANKİ RAKİP ANDORRA"

Eski hakem Muhittin Boşat ise kendisine ait twitter hesabında, "Cuma günü açıklanan aday kadroda yer almayan Caner banko oynadı.. Böylece aday kadro seçiminin BİRİSİNİN kafasına göre yapıldığını gördük... Hatalı bir ilk onbir ile başladım diyemiyor. Futbolcularım ne yapsak da maç öncesi yaşananlardan etkilendi diyor. Sanki rakip Andorra! Yıllardır beraber oynayan Enes ve Cenk ile oyuna başlıyorsun! Sonra da futbolcular bazı şeylerden etkileniyor diyorsun. 'Demek ki takımı bütün hafta yaşanan olaylardan uzak tutamadık', 'Biliyorsunuz ben öyle bahanelerin arkasına sığınmam' ikisini de söyleyen Fatih Terim" eleştirisini yaptı.

UĞUR MELEKE: "BU TAKIM TERİMSPOR DEĞİL"

Hürriyet yazarı Uğur Meleke ise Fatih Terim'in olaya yaklaşımını eleştirdi. Gazetesindeki köşesinde Meleke, "Çok iyi bir antrenör olan, teknik-taktik bilgisi tartışılamayacak Terim'in, her milli takım döneminde nefretten enerji üretme yöntemi tutmuyor artık. Pekala sevgiden de üretilebilir o enerji. Bu takım Terimspor değil, ulusal takım. Kişisel husumetler değil, milli menfaatler konulmalı ön plana. 63 yaşındaki bir hocanın 20'lik çocuklarla problemi olamaz, olmamalıydı." yorumunu yaptı.

DEMİRKOL: "O ZAMAN MAÇLARA PSİKOLOG HAZIRLASIN"

NTV Spor'da konuşan Mehmet Demirkol, basın toplantısının bitmesinin ardından, Fatih Terim'i ağır eleştirdi.

"Böyle maç sonu basın toplantısı olmaz. Bu bir röportaj. Çok da bir şeyin söylenmediği bir röportaj. Uzun uzun uzun ve hiçbir şey söylenmiyor. Maç sonrası maçla ilgili şeyler konuşulur. Bizim ilk yarı planımız neydi, neyin peşindeydik sorusunun cevabı,'Bizim oyuncularımız bu olaylardan çok etkilendi.' Olur mu yahu. O zaman Türkiye'nin en iyi psikoloğu kimse maça o çıkarsın. Yani bütün bu ilk yarı bununla değerlendirilebilir mi? Burada çok basit bir soru var. İlk yarıda ne planladık, neden yürümedi?

Diyecek ki hoca,'Direk oynamayı düşündük. Ama orta sahayı şöyle oynadık. Savunma bunu yapamadı.' falan. Bir futbol analizi yapacak. Dünyanın her yerinde futbol basın toplantıları böyle döner. Sorarsın cevap gelir, 5 dakikada toparlanıp kalkılır gidilir. Bu böyle olmaz. Toplantının bir yerinde dedi ki hata bendeydi dedi, sonra toparladı.'Siz neden sormuyorsunuz?' diyor. Sorarım sormam. O bana kalmış bir şey. Sürekli sen biliyorsun, niye sormuyorsun. O zaman siz söyleyin. Kimse bir şey söylemiyor. Bu doğru bir strateji değil."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
Boğaz turunda Çanakkale Zaferi anlatıldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı
U19 Kadın Milliler, Elit Tur ikinci maçında Avusturya ile 1-1 berabere kaldı