Kayseri Boşanma Avukatları

Kayseri Boşanma Avukatları
Bu içerik 396 kez okundu.


Yoksulluğa düşmüş kişiler, maddi durumu iyi olan, çocuklarından, ebeveynlerinden ve kardeşlerinden yasal yollarla nafaka yardımı alabilirler. Yardım Nafakası adı verilen bu olanaktan üniversite eğitimi alan 18 yaşını dolduran kişiler de yararlanabilir.

Yardım Nafakası, Türk Medeni Kanunu'nun 364, maddesine göre yoksulluğa düşen kişilere verilir. Yardım Nafakası almak için şahsın öncelikle başvuruda bulunması gerekir. Ardından bu kişi, hayatını idame ettiremeyecek şekilde yoksulluğa düşmüş veya yardım edilmediği takdirde düşecek olmalıdır.  Konuyla ilgili Kayseri avukat bürolarından daha ayrıntılı bilgi alınabilir.  Yardım talep eden kişinin durumunun incelenmesi burada çok önemlidir. Bilinçli olarak çalışmayan ve bu nedenle yoksulluğa düşen kişiler yardım talep edemezler. Öte yandan, aynı şekilde bilinçli olarak bu şekilde çıkar sağlamaya çalışan kişilerin başvurusu kabul edilmez.  Araştırarak Kayseri boşanma avukatı ile görüştükten sonra öğrenebileceğiniz gibi, eşler yardım nafakası alamazlar. Eşin boşandıktan sonra eski eşiyle yasal olarak akrabalık bağı kalmamıştır. Eşlerin boşandıktan sonra aldığı dört ayrı nafaka türünden biridir. Yasalarla belirlenmiş dört ayrı nafaka türü vardır.

Bunlar Tedbir nafakası, Yoksulluk Nafakası, İştirak Nafakası ve Yardım Nafakası ‘dır. İştirak, yoksulluk ve tedbir nafakası, boşanma sırasında veya boşanma sonrasında ya da bağımsız olarak eşin ödemesi talep edilen nafakalardır. Yardım Nafakası eşten alınamaz.  Bu konuda yapacağınız araştırmalar ile ulaşacağınız Kayseri ceza avukatı ile görüşerek gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Manuş Baba'nın efsane şarkısı 'Eteği Belinde' çalıntı çıktı!
Manuş Baba'nın efsane şarkısı 'Eteği Belinde' çalıntı çıktı!
Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Popovic ile yollarını ayırdı
Kardemir Karabükspor Teknik Direktör Popovic ile yollarını ayırdı