Manken Olma Kriterleri Nelerdir ?

Mankenlik günümüzde en trend meslekler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Manken Olma Kriterleri Nelerdir ?
Bu içerik 564 kez okundu.

Mankenlik günümüzde en trend meslekler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Herhalde genç bayanların büyük bir çoğunlu manken olmayı hayallerinden geçirmişlerdir. Mankenlik mesleğinin eğlenceli, cıvıl cıvıl ve her zaman gündemde olan hayatları ile dikkatleri çekmektedir. Fakat mankenlik dışarıdan göründüğü gibi hemen şöhret olma gibi bir durum olmadığı gibi olsa da çok düşük bir ihtimaldir. Mankenlik mesleğinde başarılı olmak ve kariyer sahibi olmak için disiplinli çalışılması ve profesyonel manken ajansları ile yola çıkılması gerekmektedir.

Mankenin Görevleri ve Manken Çeşitleri

Mankenler genelde firma ve markaların ürün tanıtımını yapar, reklam filmlerinde rol alır, marka giyim sektöründe ise defilede markanın ürünlerini tanıtır ve katalog çekimlerine katılır. Mankenler podyum mankenleri, prova mankeni, fuar hostesi ve firma tanıtım mankeni olarak alt gruplara ayrılmaktadır. Hatta ihtiyaca göre el, ayak, dudak, yüz, diş gibi bölgesel mankenlikte yapılabilmektedir. Ayrıca bunların görevleri ve sorumlulukları birbirinden farklı olduğununda altını çizmek gerekir.

manken-ajanslari

Manken Olma Kriterleri

Manken olma kriterleri standartlara bağlı değildir. Yüz güzelliği, vücut ölçüleri, güzel ve akıcı konuşma gibi özellikler en temel kriterlerdir. Fakat manken olmak isteyenlerin bütün bu özellikleri taşıması aranmaz. Çünkü makyaj markasının tanıtımında yüz güzelliği kriterken mayo markasında ise vücut ölçüleri daha önemli olmaktadır. Bu yüzden eğer boy kısalığı yada kilo fazlası gibi nedenler manken olmanıza bir engel oluşmadığını belirtmek isteriz.

Manken olmak için öncelikle kendinizden emin olarak disiplinli çalışmaya özen göstermelisiniz. Eğer vazgeçmeden yılmadan kendinizi geliştirerek yolunuza devam ederseniz emin olun ki başarı kendiliğinden gelecektir. Malesef piyasada manken sıfatında olan ama mankenlik görevini icra etmeyen çok kişi vardır fakat yeteri kadar profesyonel ve işini tam yapan manken sayısı fazla değildir. Dolayısıyla işini tam yapan manken açığı olduğu için manken olma ihtimaliniz yüksektir. Manken olmak için yapımcı firmalar ile sizi buluşturan manken ajansları arasından seçim yaparak başvur yapmalısınız.

Türkiye’nin En Güvenilir Manken Ajansı

Türkiye’nin ilk ve en büyük cast ajansı ünvanına sahip Oscar Ajans manken ajansları arasında imza attığı başarılı projeler ile ön plana çıkmıştır. Mankenlerin göz kamaştırıcı dünyasına güvenilir adımlar ile başlamak istiyorsanız Oscar Ajans’ın sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye http://www.oscarajans.com.tr adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayıhan Mahalle Meclisi kuruldu
Kayıhan Mahalle Meclisi kuruldu
Pamukkale Belediyesinden Gençlere Yönelik Bir Proje Daha
Pamukkale Belediyesinden Gençlere Yönelik Bir Proje Daha